Domy budúcnosti sú z ľahkej oceľovej konštrukcie

Rýchla stavba, cenovo efektívná a energeticky úsporná

staveby-material-alternativy

V dnešnej dobe sa hľadí pri realizácií stavieb viac na rýchlosť, nákladnosť resp. cenu, a samozrejme aby bola stavba energeticky úsporná.

Vedie sa nespočetne mnoho debát, aký je vhodný stavebný materiál, ktorým dosiahneme efektívnu.

Či si chceme postaviť dom z tehly, betónu, dreva, alebo iného stavebného materiálu, je len na nás, no v poslednom čase začína narastať dopyt po stavbách z ľahkej oceľovej konštrukcie.

Trend a záujem o tento druh stavebnej technológie prišiel zo Spojených Štátov. Narastajúci záujem spravil svoje, a tento systém sa začal objavovať aj v Európe. 25% nárast dopytu ročne hovorí sám za seba. Dôvodmi, prečo záujem tak výrazne rastie sú rýchlosť výstavby, nákladová efektívnosť a presnosť tejto stavebnej metódy.

Navyše pri použití vhodnej skladby steny ľahké oceľové konštrukcie ponúkajú vynikajúcu tepelnú a akustickú izoláciu a odolávajú veľmi dobre aj nevhodným poveternostným podmienkam, termitom, hubám a iným organizmom, ktoré vedia veľmi často skomplikovať bývanie, nehovoriac o nákladoch na následnú opravu. Čo však pokladáme za jednu z najväčších výhod takýchto stavieb je ekologickosť. Oceľ ako jeden z najviac recyklovaných produktov na svete, je šetrná k životnému prostrediu a znižuje uhlíkovú stopu až o 80%.

Trvanlivosť tohto materiálu je viac ako 600 rokov preto dostal vo svete pomenovanie „ eco – conscious“ (eko – vedomý). Dôvodom zvýšeného dopytu po tomto druhu materiálu je aj jeho variabilnosť, prispôsobiteľnosť požiadavkám klienta a architektonickému štýlu.

Na záver treba spomenúť prieskum spoločnosti Pam Golding Propereties, ktorá prišla s výsledkom, v ktorom 62% ľudí verí, že dopyt po nehnuteľnostiach, ktoré obsahujú ekologické prvky a súčasne znižujú prevádzkové náklady, bude v najbližšom desaťročí neustále stúpať.

Kupujúci sa začínajú obávať o ekológiu prostredia, ako aj rastúce náklady na bývanie, ako napríklad voda a elektrická energia. Už teraz je viditeľne silný záujem o stavby, ktoré ponúkajú energeticky účinné opatrenia. Všetky tieto požiadavky oceľová konštrukcia spĺňa, plus ponúka bonus vo forme inovatívnych návrhov na dizajn.

Ekologicky-stavebny-material-steelong